Informacje o Urzędzie

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych został utworzony w 1991 roku na podstawie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego. Jego najważniejszymi zadaniami są:

  • zapewnianie kombatantom i osobom represjonowanym należnego szacunku i honoru oraz pomocy i szczególnej opieki
  • przyznawanie uprawnień ustawowych
  • upowszechnianie tradycji walk o suwerenność i niepodległość Polski.

Aktualności

Uzyskiwanie uprawnień działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych 05.08.2015 r.

Potwierdzenie statusu działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych

 

Status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych potwierdza, w drodze decyzji administracyjnej, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych po wcześniejszym stwierdzeniu przez Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, iż osoba ubiegająca się o potwierdzenie statusu działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych spełnia warunki, o których mowa w art. 4 ustawy.

Czytaj dalej...

Pierwszy w województwie dolnośląskim obelisk poświęcony Pamięci Żołnierzy Wyklętych 30.05.2016 r.

W Nowej Rudzie powstał pierwszy w województwie dolnośląskim obelisk poświęcony Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Uroczystego odsłonięcia pomnika, 29 maja 2016 roku, dokonali wspólnie p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk i poseł Michał Dworczyk.

Czytaj dalej...

Pogrzeb doczesnych szczątków Matki Nieznanego Żołnierza 30.05.2016 r.

Z honorami państwowymi odbyła się 30 maja 2016 roku w Warszawie ceremonia pochówku szczątków Jadwigi Zarugiewiczowej – Symbolicznej Matki Nieznanego Żołnierza. Wziął w niej udział p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza żałobna pod przewodnictwem Biskupa Polowego Józefa Guzdka.

Czytaj dalej...

Coroczna msza w intencji byłego Kierownika Urzędu śp. Janusza Krupskiego 28.05.2016 r.

Mszą świętą w kościele pw. św. Marcina w Warszawie, 27 maja 2016 roku, uczczono pamięć Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Janusza Krupskiego, który zginął w katastrofie rządowego samolotu w 2010 r. w Smoleńsku.

Czytaj dalej...

Nowa baza ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy w służbie cywilnej 25.05.2016 r.

Od 1 czerwca 2016 roku wszystkie ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy w służbie cywilnej będą publikowane na nowej stronie:

https://nabory.kprm.gov.pl.

Witryna jest dostosowana do wyświetlania na telefonach komórkowych i daje większą możliwość przeszukiwania bazy ogłoszeń. Osoby zainteresowane wybranym rodzajem ogłoszeń mogą przez nią zamówić e-mailowe powiadomienia o nowych ofertach.

Ogłoszenia opublikowane przez 1 czerwca 2016 roku oraz ich wyniki będą dostępne tylko na starej stronie: https://ogloszenia.kprm.gov.pl.

Archiwum

Kalendarium wydarzeń

Pon Wt Śr Cz Pt Sb Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30